Jakie są metody przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs od kilkunastu lat jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Jego tradycyjną metodą jest przedłużanie 1:1. Polega na przyklejaniu jednej rzęsy syntetycznej do naturalnej przy pomocy specjalnego kleju. Pojedyncze włoski aplikuje się na rzęsy dojrzałe, a w miarę upływu czasu uzupełnia się je.

Metoda 1:1 jest całkowicie bezpieczna dla oka, ponieważ prawidłowo przeprowadzona nie niszczy naturalnych rzęs. Ważne jest jednak, aby używać tylko sprawdzonych i profesjonalnych produktów do stylizacji. Przedłużanie rzęs tą metodą daje bardzo estetyczny efekt końcowy. Rzęsy są zagęszczone, podkręcone i mają wyrazisty kolor. Dzięki temu oko jest podkreślone.

Co najważniejsze, dzięki przedłużaniu rzęs nie trzeba codziennie wykonywać makijażu oczu, co pochłania cenny czas kobiet, przede wszystkim o poranku. W związku z tym, że metoda 1:1 dotyczy tylko dorosłych rzęs, zabieg należy powtarzać co około 3 – 4 tygodnie. Klientka powinna pamiętać również o pielęgnacji rzęs, czyli ich dokładnym oczyszczaniu (na przykład płynem do demakijażu) oraz rozczesywaniu. Dzięki temu rzęsy nie będą złączać się ze sobą. Służy temu specjalna szczoteczka, dostępna w gabinecie kosmetycznym lub drogerii.

Objętościowa metoda przedłużania rzęs

Metoda objętościowa, określana też 2 – 8D, hollywoodzką lub volume lashes jest idealna dla pań, które pragną zachwycać gęstymi, długimi i bardzo wyrazistymi rzęsami. Polega na przyklejaniu do naturalnych rzęs kępek włosków syntetycznych. Klientka może wybrać ich grubość, długość i gęstość. Wiele pań decyduje się na doklejenie nawet 8 rzęs syntetycznych do naturalnej, przez co oko jest znakomicie podkreślone. W metodzie objętościowej również wykorzystuje się specjalny, hipoalergiczny klej. Bardzo ważne jest, aby cały zabieg wykonać dokładnie i precyzyjnie, dzięki czemu efekt będzie elegancki i estetyczny. W przypadku metody objętościowej również należy pielęgnować rzęsy przez mycie i czesanie. Konieczne będzie także powtarzanie zabiegu co kilka tygodni. Dla przedłużanych rzęs przeznaczone są specjalne odżywki, dzięki którym można zachować włoski naturalne i syntetyczne w nienagannym stanie.

„Prawdę na temat Twojej skóry powie Ci tylko prawdziwy ekspert…”

Copyright 2022 © Art&Derm