Skuteczne metody usuwania cellulitu

Cellulit to powszechnie spotykany problem skórny, którego wbrew różnym opiniom reklamowym, nie da się pozbyć w warunkach domowych. Dlatego też gabinety medycyny estetycznej wykorzystują różnego rodzaju urządzenia, które są w stanie szybko i skutecznie zlikwidować nadmiar komórek tłuszczowych. Tutaj możesz przeczytać, które metody sprawdzają się najlepiej i na czym one polegają.

Liposukcja i lipoliza

Liposukcja jest chirurgicznym zabiegiem usuwania tłuszczu, który polega na niewielkim nacięciu skóry, wprowadzeniu igły ssącej do tkanki tłuszczowej oraz odsysania nadmiaru tłuszczu. Po tym zabiegu następuje długi okres rekonwalescencji, a skutkami ubocznymi są zniekształcenia na skórze. Natomiast bezinwazyjnym zabiegiem usuwania tłuszczu jest lipoliza, która może być uzupełnieniem liposukcji w przypadku powstania nierówności skóry. Jest to zabieg usuwania tkanki tłuszczowej poprzez rozpuszczenie jej wewnątrz ciała w miejscach, których nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko występowania powikłań jest minimalne. Polega on na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły w otłuszczone miejsca wyciągu z soi (fosfatydylocholiny) oraz soli żółciowej (deoksycholatu). Rozpuszczają one komórki tłuszczowe, które następnie są zastępowane tkanką włóknistą. Powoduje to obkurczenie się skóry. Z kolei tłuszcz jest przenoszony do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Kriolipoliza

Metoda ta polega na ochłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu wywołania ich rozpadu (lipolizy). Zamrożone lipidy są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Powoduje to redukcję tkanki tłuszczowej bez niszczenia innego rodzaju tkanek. Cały zabieg trwa około godziny czasu. Do wybranego miejsca na ciele przykłada się specjalny aplikator, który pobiera ciepło z komórek. Bogate w nasycone kwasy tłuszczowe komórki są wrażliwe na działanie niskich temperatur. Ich stopniowa eliminacja sprawia, że z tygodnia na tydzień tkanka tłuszczowa maleje. Rozpuszczanie następuje od 2 do 6 tygodni. Dodatkowo proces usuwania komórek działa pośrednio poprzez stymulację współczulnego układu nerwowego wywołującego lipozę. Na rezultaty trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Venus Legacy

Doskonałym sposobem na usunięcie cellulitu jest Venus Legacy, czyli urządzenie służące do trwałej likwidacji tkanki tłuszczowej z równoczesnym liftingiem skóry. Zabieg należy przeprowadzać w seriach od 6 do 10 razy, co pozwoli dać widoczne efekty na co najmniej rok czasu. Venus Legacy stwarza kojącą matrycę ciepła na skórze. Reakcja termiczna wywołana wielobiegunowymi falami radiowymi powoduje w tkance stymulującą, naturalną regenerację organizmu. To z kolei prowadzi do skurczenia skóry, usuwania zmarszczek i redukcji cellulitu. Efekty wyszczuplenia i ujędrnienia odbywają się bez okresu rekonwalescencji i można je zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Czas trwania całego procesu uzależniony jest od obszaru, lecz przeważnie wynosi od 30 do 40 minut.

„Prawdę na temat Twojej skóry powie Ci tylko prawdziwy ekspert…”

Copyright 2022 © Art&Derm