Makijaż permanentny – za i przeciw

Od kilku lat w Polsce nasila się trend wykonywania zabiegu makijażu permanentnego. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych decyduje się wprowadzić go do swojej oferty, reagując na zwiększony popyt wśród kobiet. Dzięki takiemu makijażowi można raz na zawsze zatuszować wady na skórze, podkreślić brwi oraz usta. Takie rozwiązanie pozwala także na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu na robieniu zwykłego make up’u, a także zapewnia stałą podbudowę pod makijaż wieczorowy. Taki zabieg ma sporo zalet, ale też i kilka wad.

Na czym polega makijaż permanentny?

Bez wątpienia, wiele kobiet waha się przed decyzją, ponieważ istnieje mit, że makijaż permanentny zostanie przez całe życie. To jednak nieprawda, ponieważ odcień pigmentu stopniowo zanika po upływie 4-5 lat.  Drugą sprawą jest obawa przed tym, czy taki zabieg jest całkowicie bezpieczny. Otóż wszystkie kosmetyczki, które wykonują trwały make up, są odpowiednio przeszkolone, jednak warto zrobić wcześniej rozeznanie w rynku i wybrać taki gabinet kosmetyczny, który ma doświadczenie w podobnych zabiegach. 

Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego jest to, że nie trzeba poświęcać tyle czasu na zwykły make up. Po wypełnieniu barwnikiem ust, podkreśleniu brwi i ozdobieniem linią powiek, wystarczy tylko nałożyć delikatny puder na cerę i wytuszować rzęsy. Co więcej, trwały makijaż pozwala na pozbycie się niektórych widocznych wad, takich jak asymetryczne brwi czy wyrównanie konturów ust.

Należy pamiętać także o tym, że taki zabieg jest bolesny i niektóre osoby mogą źle znieść cały proces. W przypadku pigmentacji ust bardzo ciężko jest zmienić potem ich kolor za pomocą pomadki. Warto zatem zastanowić się dokładnie nad wybraną barwą. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie wybrać gabinet kosmetyczny, ponieważ nieprofesjonalnie przeprowadzony zabieg może doprowadzić do tego, że na skórze będą widoczne blizny i nierówności.

„Prawdę na temat Twojej skóry powie Ci tylko prawdziwy ekspert…”

Copyright 2022 © Art&Derm