Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna to zupełnie odrębna dziedzina dermatologii, która nie zajmuje się leczeniem chorób, a poprawą wyglądu. Z tej możliwości korzysta wiele pań, które chcą się odmłodzić, wygładzić zmarszczki, wymodelować usta czy dokonać korekty oka. Oczywiście to nie wszystko, a z usług gabinetów korzystają coraz częściej panowie. Poniżej przybliżamy Ci szeroki wachlarz usług z zakresu dermatologii estetycznej.

Dermatologia estetyczna – co wchodzi w skład oferty?

Zabiegi dermatologii estetycznej, przeprowadzone w odpowiednim gabinecie, są bezpieczne i skuteczne. Jakie najpopularniejsze zabiegi można wykonać w specjalistycznej klinice? Oto te najpopularniejsze.

  • Wypełnianie zmarszczek botoksem – blokowanie impulsów nerwowych z wykorzystaniem popularnej i bezpiecznej toksyny botulinowej zapobiega powstawaniu zmarszczek. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekt utrzymuje się nawet do pół roku.
  • Mezoterapia – ten zabieg estetyczny, wykonywany na różnych częściach ciała, pobudza i regeneruje poszczególne partie, poprzez skuteczne mikronakłucia. Dzięki niemu możliwe jest np. usuwanie cellulitu.
  • Powiększenie ust kwasem hialuronowym – przyjazny i bezpieczny kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Po wprowadzeniu go do ust, wargi stają się gładkie, pełne i zmysłowe. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do roku.
  • Laserowe usuwanie blizn – blizny potrafią być ogromnym kompleksem, szczególnie jeśli szpecą twarz. Laserowe usuwanie jest również skuteczne w usuwaniu blizn potrądzikowych.
  • Mikrodermabrazja – polega na mechanicznym ścieraniu naskórka w praktycznie każdej partii ciała. Jej głównym celem jest poprawa kolorytu skóry i gładkości, dotlenia również tkanki.
  • Wolumetria – polega na modelowaniu twarzy bez ingerencji chirurgicznej. W tym przypadku zazwyczaj używany jest kwas hialuronowy, ale czasami zastępuje go np. kwas polimlekowy.
  • Nici liftingujące – są głównie odpowiedzialne za poprawienie owalu twarzy, uniesienie brwi i wygładzenie skóry szyi.
  • Venus Legacy – najlepszy sposób na walkę z cellulitem. Ujędrnienie ciała, zmniejszenie obwodu sylwetki i redukcja obrzęków to tylko niektóre efekty zabiegu Venus Legacy.

Usług, które świadczy dermatologia estetyczna, jest mnóstwo, zaczynając od tych mało inwazyjnych, kończąc na takich, w których konieczna jest kilkutygodniowa rekonwalescencja. Profesjonalna klinika powinna podołać każdemu wyzwaniu, nawet w przypadku największych wymagań pacjentek i pacjentów.

 

 

„Prawdę na temat Twojej skóry powie Ci tylko prawdziwy ekspert…”

Copyright 2022 © Art&Derm