Makijaż permanentny brwi – porównanie najpopularniejszych metod

Współcześnie do brwi przywiązuje się bardzo dużą wagę, stanowią bowiem ramę dla oka i całej twarzy. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie permanentnego ich makijażu, dzięki czemu nie muszą one codziennie samodzielnie ich malować, aby nadać brwiom pożądany kształt. Jakie są najpopularniejsze metody, które są obecnie stosowane w tym zakresie?

Metoda piórkowa (microblading)

Microblading polega na ręcznym rozprowadzaniu pigmentu na skórze za pośrednictwem cienkich nożyków. Pigment jest wprowadzany do tzw. kolczystej warstwy naskórka, dzięki czemu możliwa jest bardzo precyzyjna i przede wszystkim naturalna rekonstrukcja brwi. Uzyskujemy więc bardzo subtelny efekt, który utrzymuje się przez okres około 12 miesięcy (cera tłusta nieco szybciej pozbywa się barwnika, zaś sucha wolniej). Procedura permanentnego makijażu brwi tą metodą trwa około 2 godziny.

Metoda włoskowa

Kolejnym sposobem jest tzw. metoda włoskowa, w przypadku której włoski rysowane są za pomocą przeznaczonej do tego celu maszynki, dzięki czemu pozwala ona na uzupełnienie ubytków oraz nadanie odpowiedniego kształtu brwiom bardzo rzadkim. Największym jej atutem jest zdecydowanie dłużej utrzymujący się efekt (nawet do 2 lat), aby jednak uzyskać maksymalnie naturalny wygląd, korzystajmy z tego typu zabiegów tylko w dobrych gabinetach kosmetycznych.

 

Metoda łączona: ombre + włoski

Ombre polega na pocieniowaniu brwi tak, aby u nasady były jaśniejsze, a na końcówkach ciemniejsze. Doskonałym urozmaiceniem tej metody jest domalowanie pojedynczych włosków. Połączenie tych metod to gwarancja pięknego i naturalnego wyglądu w każdych okolicznościach. Należy jednak pamiętać o tym, aby zabieg wykonała doświadczona lingeristka. W przeciwnym razie możemy mieć do czynienia z nienaturalnym i nieco karykaturalnym efektem.

Metoda 3D

Rosnącą popularnością cieszy się również sposób 3D, określany także jako ombre. Zgodnie z nazwą jest to metoda w której wykorzystuje się efekt cienia dzięki użyciu kilku barwników. Sprawia to, że osiągany jest bardzo naturalny efekt, bowiem brwi są nieco jaśniejsze u nasady, zaś zdecydowanie ciemniejsze przy końcówce. Makijaż permanentny wykonany tą metodą utrzymuje się nawet do 2 lat.

Jak widać w zakresie makijażu permanentnego brwi mamy do wyboru kilka opcji, od metody piórkowej, przez włoskową, aż po 3D. Rozróżnia je nie tylko ostateczny wygląd, ale również cena za sam zabieg. Aby wybrać najlepszą i dostosowaną do aktualnego stanu włosków, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej sieci salonów medycyny estetycznej, w których stawiamy na naturalność oraz trwałość finalnego efektu.

„Prawdę na temat Twojej skóry powie Ci tylko prawdziwy ekspert…”

Copyright 2022 © Art&Derm